O NÁS

 

Hockey Club vznikl v roce 1929 pod názvem HC KONSTRUKTIVA, po II. světové válce měl dvě družstva - Muže a Dorost. Největší rozvoj klubu je datován do roku 1975 kdy byl otevřen zimní stadion Konstruktiva v Braníku. Od tohoto roku postupem času klub vybudoval všechny žákovské kategorie včetně dorostu a juniorů. 

V roce 1990 se klub transformoval pod názvem HC KOBRA PRAHA a došlo k druhému postupnému vzestupu všech kategorií do nejvyšších soutěží. Těžiště práce klubu je stále ve výchově mladých hokejistů v žákovských kategoriích, respektive ve sportovních třídách od 4 do 9 třídy. 

Družstvu Mužů se v posledních letech vždy podařilo probojovat do závěrečných kol PlayOf. 

Družstvo Dorostu a Juniorů bojují pravidelně v Lize juniorů a dorostu. 

V klubu je také družstvo Žen, které se probojovalo do Ligy Žen. 

Kromě výchovy mladých hokejistů HC KOBRA pronajímá ledovou plochu pro zájemce - Hobby team apod. HC KOBRA také pronajímá ledovou plochu pro týdenní hokejové kempy, zvláště v srpnu před začátkem sezóny, ale také v březnu, dubnu a květnu. 

Součástí je možnost stravování v naší restauraci na zimním stadionu. 

Provoz Zimního Stadionu začíná každoročně 1. srpna daného roku a končí 31. května roku příštího. V tomto čase vás rádi uvítáme ať už na utkáních našich hokejových družstev a nebo při jiných výše uvedených akcích.

 

 

Nejvýznamějším počinem bylo založení tzv. klubu odložených "KOBER"....následovala přirozená transformace na HC KOBRA PRAHA "B"